Використання ігор на уроці німецької мови у 7 класі НУШ
Ігри — це завжди ефективний і цікавий спосіб для вивчення німецької мови. Завдяки різноманітним дидактичним активностям можна розвивати лексичні та граматичні навички усного та писемного мовлення, а також розвивати навички слухання та читання. Дидактичні ігри підвищують мотивацію школярів до навчання, створюють невимушену й доброзичливу атмосферу, сприяють розвитку командної роботи та критичного мислення. Такі розваги перетворюють навчання на цікавий і захопливий процес.
Пропонуємо розглянути дидактичні ігри до теми «Wir gehen einkaufen», яка вивчається у 7(3) класі за підручником «Німецька мова» (автори: С.Сотникова, Г.Гоголєва).
Spiel «20 Fragen» (Гра «20 запитань»)
Учень обирає слово, а однокласники намагаються відгадати його, ставлячи до 20 запитань. Ця активність розвиває логічне мислення, а також граматичні та лексичні навички усного мовлення. Наприклад, гру можна використати на уроці, присвяченому темі «Verschiedene Geschäfte», для закріплення лексики на позначення різних магазинів і товарів.
Дитина може вибрати слово das Lebensmittelgeschäft (продуктовий магазин). Можливі запитання однокласників:
Spiel «Die Kette» (Гра «Ланцюжок»)
На початку гри вчитель вимовляє перше речення. Наступний школяр має скласти речення, що починається з останнього слова попереднього. Якщо учень не може цього зробити, він вибуває з гри, і черга переходить до іншого. Наприклад:
Spiel «Was bin ich?» (Гра «Що я?»)
Школяру прикріплюють на лобі картку з німецьким словом, яке він не бачить. Він ставить іншим питання (наприклад: «Bin ich ein Gemüse?», «Bin ich rot?», «Bin ich süß?» usw.), щоб дізнатися, яке слово в нього на листку.
«Das Pantomime-Spiel» (Гра «Пантоміма»)
Клас ділиться на 2-3 групи, кожна з яких записує на аркуші по 3 слова. Гравець витягає картку іншої групи та показує з допомогою міміки й жестів учасникам своєї команди. Слово потрібно відгадати за визначений час. Перемагає група, яка відгадала найбільше слів.
Автори підручника рекомендують для повторення теми «Wir gehen einkaufen» цікаву гру з кубиком (Würfelspiel «Im Kaufhaus»). Учням пропонується грати в парах: діти по черзі кидають кубик тричі і складають речення відповідно до таблиці у підручнику на ст. 69.
Сподіваємося, запропоновані ігри стануть Вам у пригоді під час планування та проведення уроків і допоможуть урізноманітнити заняття та ще більше зацікавити школярів до вивчення німецької мови. Рекомендуємо також переглянути матеріал про німецькі фразеологізми, які можуть здивувати й допоможуть Вашим учням краще зрозуміти культурні особливості мови.
Залишити коментар