Вітаємо переможців премії «Ранкові зорі» від видавництва «Ранок».
Учасники фіналу та півфіналу поділилися своїм педагогічним досвідом та отримали грошові винагороди від 5 до 25 тисяч гривень.
Кілька днів тому відбулася урочиста онлайн-подія «Зірковий вчитель: як дарувати всім світло і не втрачати своє», під час якої було визначено лауреатів премії «Ранкові зорі» від видавництва «Ранок». Виступи спікерів та церемонія вручення нагород тривали понад шість годин. Для проведення заходу була залучена широка команда педагогів з усіх куточків України. Мета цієї нагороди – підтримати вчителів України, які, незважаючи на виклики, продовжують свою освітню роботу. Загальний призовий фонд склав понад 100 тисяч гривень. Кожен учитель, який досяг півфіналу, ділився своїм досвідом, а найкращі освітяни отримали перемогу у різних номінаціях, а саме:
- Зірковий учитель»;
- «Незламний учитель»;
- «Інноваційний учитель»;
- «Учитель-наставник»;
- «Учитель-новатор»;
- «Результативний учитель».
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Віктор Круглов — засновник премії та керівник видавництва «Ранок», в якому зазначив, що ми не просто пройшли 776 днів війни, а стали на 776 днів ближче до перемоги. Планується, що премія «Ранкові зорі» буде щорічною, адже вона демонструє наше бажання підтримувати вчителів які ніколи не зупиняються на досягнутому й постійно розвиваються.
До складу журі премії «Ранкові зорі» ввійшли почесні працівники освітньої сфери, а саме: Леся Литвиненко (засновниця національної освітньої платформи «Всеосвіта»), Ірина Міньковська (співзасновниця освітнього центру для педагогів, батьків і дітей «Я і моя школа»), Ірина Пасько (аналітикиня медіаресурсу «Нова Українська Школа», представниця ГО «Смарт освіта»).
Відомо, що на адресу конкурсу надійшло 1400 анкет викладачів, з них поважне журі відібрало 31 півфіналіста, які згодом прийняли участь в урочистій трансляції заходу.
Головним переможцем премії «Ранкова зірка» (з грошовою винагородою у розмірі 25 тис. гривень) став Микола Тарасюк. Не зважаючи на довгі дискусії, членам журі вдалося визначити володаря основної премії, який попри перешкоди продовжує змінювати майбутнє освіти.
У номінації «Незламний вчитель» перемогла Обідченко Оксана Олександрівна (отримавши винагороду в розмірі 10 тис. гривень). Друге місце посіла Ірина Оніщенко (винагороду – 5 тис. гривень).
У номінації «Результативний вчитель» перемогла Смоківська Ірина (винагорода 10 тис. гривень). ЇЇ колега, Микола Голубев став переможцем у позаконкурсній номінації «Креативний вчитель» (винагорода 1 тис. гривень). Також члени журі виокремили номінацію «Підтримка вчителя», яку отримала Наталії Назаренко (винагорода 1 тис. гривень).
У номінації «Інноваційний вчитель» переміг Артем Горобець (грошова винагорода склала 10 тис. гривень). Друге місце посіла вчителька біології та природи Дарина Шкабура ( грошова винагорода у розмірі 5 тис. гривень).
Відомо, що переможцем у номінації «Учитель-наставник» (з грошовою винагородою у 10 тис. гривень) став учитель трудового навчання Дмитро Луп’як, який розробив більше сотні презентацій для учнів 5 та 6 класів для своїх уроків.
Про те, з якими труднощами доводиться стикатися педагогам під час повномасштабної війни говорили не лише освітяни, а й члени журі. Варто зазначити, що друге місце в категорії «Учитель-наставник» зайняла Вікторія Биркович. Її роботу над зміною освіти для молодих педагогів відзначила Ірина Міньковська. Вона сподівається, що ініціативи пані Вікторії підтримують і в інших громадах.
Зокрема, члени журі відзначили і переможця в номінації «Problem solving» – Геннадія Савчука (отримавши грошову винагородою у 1 тис. гривень).
«Вчителем-новатором» цього разу став Богдан Завидовський. Він із колегами розширює STEAM напрямок і переформатувує його у поняття SEPIA = (STEM + Soft skills), а півфіналісткою стала Інна Ободзинська.
“Я переконана, що всі, хто сьогодні виступав на цій конференції — переможці. Хочу наголосити, що сьогоднішні спікери-вчителі це просто неймовірні люди, це відкриття від корпорації «Ранок» — відкриття справжніх зірок”, — звернула увагу Леся Литвиненко.
Віктор Круглов розповідає, що кожна історія була дуже щемлива і вселяла надію в обов’язкове краще майбутнє, адже вчитель який долає сотні кілометрів, тікає з окупації і все для того аби просто викладати свій предмет – герой.
Також він зазначив, що щиро сподівається, в наступному році вдасться провести церемонію нагородження в режимі офлайн, а не онлайн. Також він додав, що дуже важливо підтримувати вчителів в такий складний час, який зараз переживає наша країна.
Команда освітнього порталу приєднується до привітань переможців й наголошує, що попри складні часи ми маємо змінювати майбутнє освіти разом й постійно рухатися вперед! Кожен учитель – вже переможець і саме завдяки їм у наших дітей є можливість отримувати сучасну освіту!