Soft Skills і англійська: як інтегрувати мовні вправи для розвитку співпраці та комунікації
Інтеграція Soft skills, у викладанні англійської мови сприяє розвитку навичок співпраці, комунікації та критичного мислення. Підручник «Project Explore» для учнів та учениць 7 класів пропонує чимало вправ, які можна використовувати для цього. У нашому матеріалі ознайомтеся чим відрізняється вивчення тем за підручником Project Explore від інших навчальних матеріалів з англійської мови.
Використання групових завдань для формування співпраці
Розділи Over to You! та Get Ready to Speak заохотять школярів та школярок до активного обговорення різноманітних тем у парах або групах, допомагаючи покращити комунікативні вміння.
Завдання з теми Teen Life (Unit 2) спрямовані на розвиток важливих соціальних навичок. Учні та учениці зможуть дискутувати про дружбу, аналізувати життєві ситуації та працювати над вирішенням конфліктів. Така діяльність сприятиме формуванню вмінь активного слухання, ефективного спілкування та пошуку компромісів.
Порада: проводьте рольові ігри, у яких школярі примірятимуть різні ролі, наприклад друга/подруги чи наставника/наставниці. Так підтримується розвиток емпатії та вміння аргументовано висловлювати свої думки.
Розвиток комунікації через інтерактивні вправи
Підручник містить діалоги, завдання з аудіювання та інтерактивні обговорення, що допоможуть використовувати мову в повсякденному житті.
На сторінці 7 Work in a group. Practise the dialogues діти зможуть відтворити побутові діалоги. Учні та учениці навчаться вживати мовні кліше, як-от Don’t worry чи That’s what you think!, які актуальні в міжособистісному спілкуванні.
Порада: запропонуйте дітям створити власні діалоги, використовуючи розділи Everyday English. Згодом школярі та школярки матимуть змогу презентувати свої роботи перед класом, відтворюючи реальні життєві ситуації.
Проєктна діяльність для команди
У розділі My Project кожного модуля запропонуйте дітям створювати власні проєкти. До прикладу, у розділі A comparative study (Unit 6), де учні та учениці проаналізують і порівняють планети, що стимулюватиме розвиток дослідницьких навичок і заохотить до ефективної співпраці в команді.
Порада: організуйте мініконференцію, де групи презентуватимуть свої роботи перед класом. Інші школярі та школярки зможуть ставити запитання, розвиваючи свої комунікативні навички.
Щоб спростити підготовку до уроків із проєктної діяльності, пропонуємо скористатися нашим матеріалами: проєктна робота на уроках англійської мови: від ідеї до презентації.
Ігрові методи для покращення взаємодії
Розділ Learn through English надає культурні теми, які можна адаптувати в інтерактивні ігри. Наприклад, у темі Famous people in history учні та учениці зможуть зіграти у вікторину, де команди шукатимуть відповіді на запитання про історичні події.
Порада: використовуйте картки із завданнями, де одна група ставитиме запитання, а інша має знайти відповідь у тексті підручника.
Оцінювання через колективний фідбек
Наприкінці кожного завдання заохочуйте школярів та школярок оцінювати одне одного. Сторінка 86 (Unit 6) Revision передбачає підсумкові вправи, де діти працюватимуть разом, обговорюючи правильні відповіді.
Порада: створіть групову таблицю досягнень, де кожен та кожна зможе побачити, який внесок він зробив чи вона зробила в спільну роботу.
Інтегрування soft skills у мовні уроки з допомогою підручника Project Explore сприятиме розвитку в дітей їхніх ключових компетентностей. Це не лише допоможе їм опанувати англійською мовою, а й готуватиме їх до успішного міжособистісного спілкування в реальному житті.
Пропонуємо використати наведені поради у Вашій практиці, та поспостерігайте, як Ваші учні та учениці почнуть активно взаємодіяти та співпрацювати!
Залишити коментар