Німецька мова через мелодію: ефективний спосіб покращити вимову та словниковий запас
Для успішного навчання потрібна стійка цікавість до предмета, який вивчається, а отже вчителям необхідно постійно знаходити нові можливості для підвищення мотивації в учнів.
Одним з ефективних методів є використання музики на уроках німецької мови. Йоганн Себастьян Бах, Людвіг ван Бетовен, Ріхард Вагнер, Фелікс Мендельсон, Ріхард Штраус та інші всесвітньо відомі німецькі композитори подарували світу чудові твори, які можна використати на уроках не тільки під час вивчення теми Musik, а і для створення приємної атмосфери, під час виконання творчих завдань, адже музика позитивно впливає на емоційний стан і відповідно налаштовує дітей на певний вид діяльності.
Німецькомовні пісні дуже часто використовуються в початкових класах для вивчення алфавіту, цифр, кольорів, лексики різної тематики, для вивчення мовленнєвих зразків, наприклад: Wie heißt du? (Як тебе звати?), Wie alt bist du? (Скільки тобі років?) або для проведення музичних пауз і фізкультхвилинок. Одна з найвідоміших пісень для цього є Eins, zwei, Polizei (Один, два, поліціянт).
Проте і в середніх і старших класах використання пісень на уроках німецької мови — ефективний спосіб вивчати іноземну мову. Завдяки пісням можна покращити вимову, розвинути навички сприймання на слух та читання, збагатити словниковий запас актуальною лексикою, вдосконалити граматичні навички за допомогою вправ з текстами, а також покращити монологічне й діалогічне мовлення через обговорення пісень. Прослуховування та обговорення сучасних пісень, улюблених виконавців та груп підвищують мотивацію учнів до вивчення німецької мови та знайомлять їх із культурою країни, мова якої вивчається.
Для досягнення якісного результату важливо методично правильно організувати роботу: обирати пісні, які відповідають віку, зацікавленням школярів та їхньому рівню знань, а також тематиці уроків, і підібрати відповідні вправи до, під час і після прослуховування.
Ми підібрали для Вас 5 пісень, які точно не залишать Ваших учениць та учнів байдужими і стануть чудовим приводом для обговорення.
Пісня про соціальні мережі, як-от Facebook та Instagram, спонукає задуматися, чи дійсно все наше життя зводиться до дописів і лайків. Важливою перевагою цієї пісні є те, що на сайті DW Learn German до неї розроблено завдання, виконуючи які учні можуть поповнити свій словниковий запас словами на тему «Соціальні мережі», краще розуміти інших і висловлювати власні думки про соціальні мережі.
Цей матеріал пропонує задуматися, наскільки молоде покоління залежне від мобільних додатків і смартфонів, і чи дійсно вони більше не можуть самостійно розрізняти віртуальне від реального. Сайт DW Learn German пропонує завдання до цієї теми, виконуючи які діти навчаться орієнтуватися з допомогою Google Maps та висловлювати свої думки щодо використання мобільних застосунків.
Граматична пісня, яка допомагає легко запам’ятати прийменники, що вживаються зі знахідним відмінком. На цьому YouTube-каналі можна знайти безліч інших граматичних пісень, які підходять для використання на уроках німецької мови.
Весела й динамічна композиція із жвавим ритмом подарує чудовий настрій і викличе усмішку на обличчі. Вона може бути використана як фізкультхвилинка, а завдяки повторенням слова пісні легко запам’ятовуються. З допомогою цієї пісні можна вивчити послідновність слів у підрядному реченні зі сполучником weil та наказовий спосіб дієслів. Додатковою перевагою для вчителя є наявність тексту пісні під відео.
Ця чудова пісня про материнську любов із текстом на відео сприяє кращому сприйняттю та розумінню слів. Вона може стати прекрасним стимулом для розвитку усного мовлення, обговорення з дітьми тем про любов матері до дитини та сімейні стосунки. Текст під відео дає можливість скласти завдання для учнів, виписати незнайомі слова. Композиція вирізняється повторенням слів, чіткою вимовою виконавиці та помірним темпом, що є її безумовними перевагами.
Слухання музики — це дійсно чудовий спосіб вивчення німецької мови. Завдяки їй учні не лише вивчають мову, але й дізнаються більше про культуру Німеччини. Вони можуть покращувати свою вимову, тренувати пам’ять і навички слухового сприйняття, розширювати словниковий запас розмовною лексикою та знайомитися з новими граматичними структурами.
Залишити коментар